Musikfest  ·  SteelStacks  ·  Banana Factory  ·  Levitt Pavilion  ·  Christmas City  ·  ArtsQuest

Calendar

Donate

Search

Performers

View a list of this year’s performers!

Thursday, November 20

1 – 2 pm
Tim Harakal
2:30 – 3:30 pm
Christy Jefferson
4:00 – 4:30 pm
Harmonizers
Friday, November 21
11:30 am – 12:30 pm
Harrison Morton Middle School Choir
1 – 2:30 pm
Eric Mintel Quartet
3 – 4 pm
Dave Fry
4:30 – 6 pm
Stephen di Joseph
6:30 – 7:30 pm
Perry Costello
Saturday, November 22
11:30 am – 12:30 pm
Arts Academy Charter Select Choir
1 – 2 pm
Kendal Conrad
2:30 – 4:30 pm
Cracked Walnuts
5 – 6 pm
Silver and Brass
6:30 – 7:30 pm
Silver and Brass
Sunday, November 23
11:30 am – 12:30 pm
Easton Area HS Chamber Singers
1 – 2 pm
Moravian College Flute Troupe
2:30 – 3:30 pm
Twi n Rivers String Ensemble
4 – 5:30 pm
Religion and Cash
Friday, November 28
11:30 am – 1:30 pm
Girl Scouts of Eastern PA
2 – 3 pm
Rachel Marie
3:30 – 5 pm
Brosky and Meyer
5:30 – 7:30 pm
Craig Thatcher and Nyke van Wyk
Saturday, November 29
11:30 am – 12:30 pm
Nazareth Area Middle School Choir
1 – 2 pm
Rachel Marie
2:30 – 4 pm
SV Music
4:30 – 6 pm
Little Brass Band
6:30 – 7:30 pm
Brooke DiCaro
Sunday, November 30
11:30 am – 1 pm
Karen and Amy Jones
1:30 – 2:30 pm
Kendal Conrad
3 – 4 pm
Southside Brass
4:30 – 5:30 pm
The Lesson Center
Thursday, December 4
11:30 am – 12:30 pm
Pohatcong School District Choir
1 – 2 pm
Les Chanteurs
2:30 – 3:30 pm
Perry Costello
4 – 5:30 pm
Brandywine Christmas Minstrels
Friday, December 5
11:30 am – 12:30 pm
East Hills Middle School- 6th Grade Chorus
1 – 2 pm
Lopatcong Middle School Choir
2:30 – 3:30 pm
Christy Jefferson
4 – 5 pm
Palisades Madrigal Singers
5:30 – 7:30 pm
Queen City Quintet
Saturday, December 6
11:30 am – 12:30 pm
Kendal Conrad
1 – 2:30 pm
Karen and Amy Jones
3:00 – 5 pm
Old Towne Carolers
5:30 – 7:30 pm
Covenant Brass
Sunday, December 7
11:30 am – 12:30 pm
Holy Infancy Strings
1 – 3 pm
Cantabile Children’s Choir and Kaleidoscope Show Choir
3:30 – 5:30 pm
Cracked Walnuts
Thursday, December 11
11:30 am – 12:30 pm
East Hills – 7th/8th grade
1 – 2 pm
Les Chanteurs
2:30 – 3:30 pm
Christy Jefferson
4 – 5:30 pm
Brandywine Christmas Minstrels
Friday, December 12
11:30 am – 12:30 pm
East Hills Middle School- Guitar Ensemble
1 – 2 pm
Saucon Valley High School Choir
2:30 – 3:30 pm
Tim Harakal
4 – 5 pm
Stephen DiJoseph
5:30 – 7:30 pm
Moravian College and LU Clarinet Choirs
Saturday, December 13
11:30 am – 12:30 pm
Violin Studio of Rosalie Keddington
1 – 2 pm
ValLey Suzuki Strings
2:30 – 4:30 pm
Marlene Gillley Swingtet
5 – 6 pm
Francisco Roldan feat Ashley Collins
6:30 – 7:30 pm
Francisco Roldan feat Ashley Collins
Sunday, December 14
11:30 am – 12:30 pm
Jessi Lee Ross
1 – 2 pm
John Hufford
2:30 – 3:30 pm
Matt Dellecker
4 – 5:30 pm
Old Towne Carolers
Thursday, December 18
11:30 am – 12:30 pm
Mercy Special Learning Center Tone Chime Choir
1 – 2 pm
Craig Thatcher and Nyke van Wyk
2:30 – 3:30 pm
Craig Thatcher and Nyke van Wyk
4 – 5:30 pm

Brosky and Meyer

Friday, December 19
11:30 am – 12:30 pm
Brandywine Heights High School
1 – 2 pm
Saucon Valley Middle School
2:30 – 4:30 pm
Craig Thatcher and Nyke van Wyk
5 – 6 pm
Emmaus High School Choir
6:30 – 7:30 pm
Lower Macungie Middle School Chorus
Saturday, December 20
11:30 am – 12:30 pm
Farmersville Elementary School Choir
1 – 2:30 pm
The Barrelhouse Brothers
3 – 5 pm
Silver and Brass
5:30 – 7:30 pm
Wandering Singers
Sunday, December 21
11:30 am – 1 pm
Sydnie Keddington
1:30 – 3 pm
Religion and Cash
3:30 – 5:30 pm
KATO Duo